Zrębki dekoracyjne

Opakowanie: 50l
Odczyn pH: neutralnyZrębki dekoracyjne, to produkt ekologiczny wyprodukowany z odpadów drzew iglastych, zabarwionych neutralnymi dla środowiska barwnikami, które nie szkodzą roślinom.

Zastosowanie:
Zrębki dekoracyjne przeznaczone są do ozdabiania terenów zieleni, ogrodów, skwerów i rabat kwiatowych. Posiadają trwały, estetyczny kolor o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne. Służą do obsypywania gleby pod drzewami i krzewami ozdobnymi oraz na alejkach. Z powodzeniem zastępują korę sosnową. W odróżnieniu od kory posiadają długi okres trwałości – min. 3 lata, nie tracąc atrakcyjnych kolorów, które umożliwiają tworzenie różnorodnych i oryginalnych kompozycji.

Zrębki dekoracyjne są obojętne dla środowiska przez co nie szkodzą roślinom, ale też nie są pokarmem dla szkodników roślin. Usypanie wokół roślin warstwy powyżej 5 cm zabezpiecza przed wzrostem chwastów, zapobiega przesuszaniu gleby i zapewnia jej właściwe napowietrzenie. Zrębki chronią glebę przed wpływem wahań temperatury. Posiadają neutralny odczyn pH.